साझेदारी गर्नुहोस्

फलफूल हाम्रो स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । ताजा मौसमी फलफूलमा धेरै प्रकारका पोषक तत्वहरू पाइन्छ। यस्तै एउटा फल हो खरबुजा, जुन गर्मीमा हाम्रो स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक मानिन्छ । यसमा धेरै औषधीय गुणहरू छन्, जुन हाम्रो शरीरको रोगहरू निको पार्न प्रभावकारी मानिन्छ। खरबुजा एक यस्तो फल हो जुन सबैले खान मन पराउँछन् तर यसको फाइदाबारे मानिसलाई थाहा छैन । खरबुजा हाम्रो स्वास्थ्यको लागि धेरै लाभदायक छ। यसको प्रयोगले शरीरमा हुने धेरै गम्भीर रोगहरुबाट छुटकारा पाउन सकिन्छ । किनभने यसमा धेरै भिटामिनहरू पाइन्छ, जसले गर्दा यसले हामीलाई धेरै रोगहरूबाट छुटकारा दिन्छ।

खरबुजा एउटा यस्तो फल हो जसमा ९२ प्रतिशत पानी पाइन्छ । फलस्वरूप, ती बीउहरू हाम्रो स्वास्थ्यको लागि धेरै लाभदायक छन्। यसमा भिटामिन सी, भिटामिन ए, बी६ र पोटासियम, म्याग्नेसियम, आइरन, फस्फोरस, फोलेट र क्याल्सियम जस्ता तत्वहरू प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ, जसले गर्दा यसले हामीलाई धेरै गम्भीर रोगहरूबाट बचाउँछ। मृगौला दुख्ने, जलन महसुस हुने, भोक नलाग्ने, मृगौलाको इन्फेक्सन भएमा हरेक बिहान खाली पेटमा एक गिलास तरबूजको जुस पिउनु निकै फाइदाजनक हुन्छ । यसका साथै यसको रसले शरीरबाट विषाक्त पदार्थ बाहिर निकाल्छ । जसका कारण तपाईको मिर्गौला स्वस्थ रहन्छ ।

दमको अवस्थामा, दैनिक तरबूजको सेवनले फोक्सोमा जम्मा भएको म्यूकसलाई पग्लन र बाहिर निकाल्न मद्दत गर्छ। र यो रोग कम गर्न को लागी प्रभावकारी छ। तरबूजमा ४०५भिटामिन सी हुन्छ, जुन दमका बिरामीका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । तरबूजको रस अनुहारमा पिम्पल र एक्ने जस्ता छालासँग सम्बन्धित समस्याहरूमा लगाउनाले पिम्पलहरू धेरै हदसम्म निको हुन्छ। यसका साथै शरिरमा सुन्निने, पिसाब लाग्ने बेलामा जलन हुने र मोटोपनमा पनि तरबूजको सेवन निकै फाइदाजनक हुन्छ ।