साझेदारी गर्नुहोस्

भिटामिन डी स्वास्थ्यको लागि आवश्यक पोषक तत्व हो। भिटामिन ए, ई, र के सँगसँगै, भिटामिन डी एक फ्याट-घुलनशील भिटामिन हो, जसको अर्थ पाचन पथले भिटामिनलाई आहारको बोसोसँग रगतमा पठाउन अवशोषित गर्छ। त्यहाँबाट, भिटामिन डी पछि प्रयोगको लागि कलेजो र फ्याटी तन्तुहरूमा भण्डारण गरिन्छ।1

यो मुख्य पोषक तत्वले तपाईंको स्नायु, मांसपेशी, र प्रतिरक्षा प्रणालीलाई समर्थन गर्दछ र क्याल्सियम अवशोषित गर्न मद्दत गर्दछ, हड्डीको मुख्य निर्माण ब्लकहरू मध्ये एक।

तपाईं घामको सम्पर्क, खाना, र पूरकहरू मार्फत भिटामिन डी प्राप्त गर्न सक्नुहुन्छ। तपाईंको शरीरले प्राकृतिक रूपमा सूर्यबाट पर्याप्त भिटामिन डी उत्पादन गर्नको लागि, शोधकर्ताहरूले सुझाव दिन्छ कि तपाईंले दैनिक वा कम्तिमा दुई पटक सनस्क्रिन बिना सूर्यको प्रकाशमा छालाको एक्सपोजर चाहिन्छ। यद्यपि, सनस्क्रिन बिना घाममा पर्दा छालाको उमेर बढ्छ र छालाको क्यान्सरको जोखिम बढ्छ

भिटामिन डीयुक्त खानेकुराहरू
तपाईंले प्राकृतिक रूपमा धेरै जनावरहरूमा आधारित खानाहरू र सीमित मात्रामा बोट-आधारित खानाहरूबाट भिटामिन डी प्राप्त गर्न सक्नुहुन्छ। तरकारी, फलफूल, अनाज, नट, गेडागुडी र अन्य सम्पूर्ण वनस्पति खानेकुराले भिटामिन डी प्रदान गर्दैन।

  • माछा
  • च्याउ
  • दूध
  • कोड लिवर तेल
  • अण्डा
  • ट्राउट
  • टुना